Pozdní odrůdy

Pozdní odrůdy

Agria

Poloraná až polopozdní odrůda se žlutou slupkou a dužninou. Po uvaření netmavne, středně moučná, vhodná na přímý konzum, výrobu hranolků i lupínků, varný typ B. Počátečný nárůst hlíz pomalý, ovšem výnos vysoký. Odolná svinutce a plísni, náchylná strupovitosti obecné.

Ditta

Pozdní odrůda, varný typ AB, vhodná na salát či jako příloha. Hlízy dlouze oválné, větší, dužnina sytě žlutá. Slupka žlutá, hladká až středně hrubá. Pomalý počáteční nárůst, výnos střední až vysoký. Dobře skladovatelná, odolná mechanickému poškození.

Fontane

Pozdní konzumní odrůda, vhodná na výrobu hranolku a loupání varný typ BC, vařené hlízy kypré až středně pevné konzistence. Hlízy jsou oválné, středně velké, s mělkými očky, vysoké nasazení hlíz. Vhodná pro přímý konzum i pro zpracování na hranolky. Vysoký výnos, dlouhá skladovatelnost.

Laura

Pozdní odrůda, s vyšším výnosem. Tvar hlíz je oválný až dlouze oválný, vyrovnaný, slupka červená hladká, dužnina sytě žlutá, po uvaření netmavne, středně moučnatá, varný typ B-BC. Odolná strupovitosti a mechanickému poškození. Dobře se skladuje.

Frýdecká Bramborárna s.r.o. © 2015 Všechna práva vyhrazena