Rané odrůdy

Rané odrůdy

Almera

Raná odrůda, varný typ B, s pevnou konzistencí. Oválné větší pravidelné hlízy odolné strupovitosti. Výnos velmi dobrý, vhodná na praní, loupání a dobře se skladuje.

Belana

Raná konzumní odrůda, varný typ AB vhodná k loupání a praní. Hlízy jsou středně velké, oválné s mělkými očkama, se žlutou dužinou, odolné mechanickému poškození. Dobrá skladovatelnost.

Beluga

Raná, konzumní odrůda, vhodná pro výrobu hranolků a suchých výrobků a loupání. Dlouze oválné velké hlízy s mělkými očky, po oloupání netmavne. Velmi dobrá kvalita hlíz při dlouhém skladování.

Dali

Raná, velmi chutná, výnosná, varný typ BA. Hlízy jsou větší, oválné, vzhledné, vyrovnané velikostí i tvarem, se žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou. Odolná obecné strupovitosti, háďátku bramborovému a rakovině brambor rezistentní. Gala

Raná konzumní odrůda s vysokým výnosem tržních hlíz, velmi pěkného krátce oválného tvaru, vhodného pro balení a praní. Má vysoké nasazení hlíz, s hladkou slupkou tmavě žlutou dužninou, varný typ AB.

Karin

Raná konzumní odrůda, varného typu B. Hlízy jsou středně velké, dlouze oválné se žlutou dužninou, velmi dobrá kvalita konzumu, univerzální odrůda.

Marabel

Raná, varný typ BA-B, s dobrou chutí a skladovatelností. Hlízy jsou oválné, s hladkou žlutou slupkou, tmavě žlutou dužninou a mělkými očky. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Velmi odolná obecné strupovitosti.

Princess

Raná konzumní odrůda, salátová, varný typ BA. Vařené hlízy pevné, výborné, jemné chuti, sytě žlutá netmavnoucí dužnina, slupka žlutá. Tvar hlíz oválný, vyrovnaný, velmi vzhledný. Počet pod trsem je vyšší, výnos střední až vysoký. Středně odolná strupovitosti, rakovině brambor rezistentní. Dobře se sladuje.

 

Frýdecká Bramborárna s.r.o. © 2015 Všechna práva vyhrazena