Velmi rané odrůdy

Velmi rané odrůdy

Adora

Velmi raná, varný typ B, vařené hlízy středně pevné konzistence. Hlízy jsou velké, oválné, se středně hlubokými očky s krémovou dužinou. Počáteční růst natě a hlíz je rychlý. Má velmi vysoký výnos tržních hlíz v nejranějších termínech.

Agáta

Velmi raná, varný typ BA s pevnou konzistencí, rezistentní háďátku bramborovému, stolní odrůda vhodná pro praní., s vyšším nasazením a velmi vyrovnaným tvarem hlíz. Dobrá skladovatelnost.

Colette

Velmi raná odrůda pro letní a podzimní konzum, varný typ B. Střední, až vyšší nasazení hlíz Hlízy jsou dlouze oválné, krásného tvaru s mělkými očky a hladkou, jemnou slupkou. Skladovatelná až do pozdního jara. Počáteční nárůst hlíz pomalejší.

Monaco

Velmi raná, varný typ BA s pevnou konzistencí dužniny, hlízy dlouze oválné, vzhledné, dužnina sytě žlutá, rezistentní háďátku bramborovému. Stolní odrůda vynikají chuti s dobrou skladovatelností.

Impala

Velmi raná, varný typ B. Odrůda má střední odolnost virovým chorobám a středně odolná plísni bramborové. Hlíza je oválná, střední až velká, vzhledná, slupka žlutá. Pro svůj pěkný tvar a barvu hlíz je vhodná k praní. Nejrozšířenější velmi raná odrůda u nás.

Rosara

Velmi raná, varný typ BA, s červenou slupkou, se sytě žlutou dužninou, s velmi dobrou chutí. Hlízy jsou dlouze oválné, vyrovnané, velmi pěkné, výnos stabilní. Odolná virovým chorobám a strupovitosti. Počet hlíz pod trsem střední, hlízy střední velikosti. Velmi vhodná pro dlouhodobé skladování.

Salome

Velmi raná salátová odrůda varný typ A s pevnou konzistencí, vhodná pro loupání a praní. Rezistentní háďátku bramborovému, vysoce odolná virózám a mechanickému poškození hlíz, s vyšším nasazením hlíz a velmi vyrovnaným tvarem. Velmi dobrá skladovatelnost.

Solist

Velmi raná odrůda, s vysokým výnosem v nejranějším termínu sklizně s vegetační dobou kratší o 8-10 dní v porovnání se standardními ranými odrůdami. Hlízy kulovito-oválné s mělkými očky a hladkou slupkou. Dužnina světle žlutá, pevné konzistence po uvaření. Varný typ B.

Frýdecká Bramborárna s.r.o. © 2015 Všechna práva vyhrazena